slowo slowoslowsoo

30.05.2015

Depilator Braun Silk epil 9-558 - szybka i skuteczna depilacja nawet najkrótszych włosków

No to dzisiaj będzie o włosach, ale nie o tych na głowie tylko tych bardziej niechcianych, czyli o moim nowym depilatorze Braun Silk epil 9-558. Zapewne większość z nas chciałaby w ogóle nie mieć żadnego niechcianego owłosienie. Niestety musimy jakoś sobie z tym radzić stosując różne metody depilacji. Przyznam się, że zimną korzystam z wosków, kremów, maszynki a dopiero wisoną, gdy wystawiamy już ciało na słońce wyciągam depilator. Mój pierwszy depilator kupiłam wiele lat temu kiedy to byłam jeszcze nastolatką. Stanęło wtedy na urządzenie Braun, więc tym bardziej się cieszę, że będę mogła porównać bodajże najstarszy i najnowszy model tej firmy. 

                
Szersza głowica
Depilator Silk-épil 9 9558 posiada o 40% szerszą głowicę, która chwyta jeszcze więcej włosków za jednym pociągnięciem. Teraz depilacja stała się jeszcze szybsza!
Technologia MicroGrip
Dzięki technologii marki Braun depilacja staje się skuteczniejsza niż kiedykolwiek. 40 par pęset opracowano w taki sposób, aby zamykały się pod optymalnym kątem i chwytały włoski jeszcze bliżej skóry,skutecznie usuwając nawet najkrótsze z nich. 
Wet & Dry
Depilator Silk-épil 9 9558 został stworzony specjalnie do depilacji w ciepłej wodzie. Poprawia to krążenie i zwiększa komfort depilacji czyniąc jednocześnie skórę mniej uwrażliwioną.
Masaż o wysokiej częstotliwości

System masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i skuteczniełagodzi ból przy wyrywaniu włosków podczas depilacji, zwiększając uczucie komfortu.
Ruchoma głowica
  Depilator posiada ruchomą głowicę, która może się wychylać do 15 stopni w przód i w tył. Dzięki temu głowica lepiejdopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając większy komfort i maksymalną dokładność. Zapewnia też zachowanieoptymalnego ustawienia  
SmartLight

Lampka SmartLight ułatwia kierowanie procesem depilacji, podświetlając nawet najcieńsze włoski, co zapobiega ich pominięciu. 
Wybór prędkości depilacji

 Prędkość depilacji można dostosowaćdo indywidualnych potrzeb: prędkość 1 do najdelikatniejszej, a prędkość 2 do najskuteczniejszej depilacji.
Szybkie ładowanie

Depilator Silk-épil 9 9558 zapewnia Ci swobodę depilacji gdziekolwiek i kiedykolwiek sobie tego życzysz. Zaledwie 1 godzina ładowania umożliwia 40 minut pracy urządzenia.
Epilator do twarzy
 Zestaw zawiera epilator do twarzy FACE. Wyjątkowo wąska głowica ma 10 mikrootworów, które delikatnie wychwytują nawet najcieńsze włoski. Urządzenie wykonuje do 200 depilującychruchów na sekundę, działając znacznie szybciej i dokładniej niż ręczna pęseta.

Dodatkowe wyposażenie
1. Głowica goląca      2. Nasadka zwiększająca dokładność     3. Nasadka tnąca
4. Epilator do twarzy FACE   5. Szczoteczka   6. Zasilacz   7. Pokrowiec


       MOJA OPINIA:          

Nie będę ściemniać, że usuwanie włosów to sama przyjemność. Są osoby bardziej czułe na ból oraz znoszące go bardziej niż te pierwsze.Ja należę do tych drugich, być może dlatego, że jestem już do takiego urządzenia przyzwyczajona.Braun Silk epil 9 ma głowicę depilującą  z nakładką masującą, która trochę może zmniejszać ból spowodowany wyrywaniem przez pęsety włosków.Jednak nie jest to takie dla wszystkich dobre rozwiązanie. Koraliki i wypustki znajdujące się na nakładce zmniejszają uczucie bólu, ale same delikatnie uciskają i drapią. Także, jeśli myślicie, że słowo ''nakładka masująca' sprawi, że nie będziecie odczuwać dyskomfortu to jesteście w błędzie. Nasze włoski nadal wyrywane są z cebulkami i to boli - jednych mniej, drugich bardziej. Zaznaczam też, że aby wyrwać wszystkie włoski z jednego fragmentu skóry, należy powtórzyć ruch głowicą kilka razy - max 3. Za pierwszym nigdy nie wyrwiemy wszystkiego. 


Zawsze największy problem tkwi u mnie w depilacji tylnej części nogi. Ściemniać nie będę... nawet z Silk epil 9 to się nie zmieniło. Po prostu to miejsce jest do depilacji mniej wygodne, bo znajduje się z tyłu :) Może tylko wielkim udogodnieniem jest ruchoma głowica i lampeczka, dzięki czemu praca na tym obszarze skóry jest prostsza

Testowałam depilator pod prysznicem  i spełnia swoje zadanie, chociaż to metoda nie dla mnie. Wolę w spokoju usiąść a pod prysznicem czy w wannie zająć się czymś innym. Jeśli ktoś woli , aby woda zmniejszyła u niego uczucie dyskomfortu to jak najbardziej polecam.

Depilacja pach i okolic bikini z nakładką masującą jest dla mnie uciążliwa, zdecydowanie wolę wtedy zmienić ją na klasyczną nasadkę zwiększającą skuteczność depilacji.

DESING/ OPIS 


Depilator jest wykonany z dobrej jakości tworzywa , dzięki czemu nie rysuje się jego powierzchnia. Ładny wygląd i dodatkowe akcesoria są jego wielkim atutem. Szczególnie ważna jest dla mnie ruchoma głowica ( czyli ta masująca), ale nie ze względu na zmniejszanie bólu tylko za to, że dopasowuje się do ciała pod kątem 15 stopni , dzięki czemu ułatwia usuwanie włosków.

Drugą ważną rzeczą jest wbudowana lampka/latarka, dzięki której widzę depilowany obszar i nie omijam żadnego włoska. Jej światełko jest na tyle mocne, że zabieg można przeprowadzać po ciemku. 

Ciężko natomiast włącza mi się depilator, ze względu na kółko do ustawiania trybu. Jest trochę mało praktyczne i ciężko mi było na początku go w ogóle przesuwać. Dobrze, że przycisk ma wbudowane rowki, co w pewnym stopniu ułatwia zmienianie trybu lub włączanie, gdy mamy mokre ręce ( np. pod prysznicem).

Urządzenie zasilane jest akumulatorowo co dla mnie jest wielkim udogodnieniem, ponieważ depilację mogę przeprowadzić gdzie tylko zechcę, nie martwiąc się o to czy mam w pobliżu gniazdko . Co prawda kabel zasilający jest na tyle długi, że możemy spokojnie położyć depilator gdzie nam pasuje lub wygodnie usiąść i przeprowadzić zabieg.
Trzeba jednak pamiętać , aby depilator naładować, bo rozładowuje się po ok. 40 minutach użytkowania. Każdy też chyba wie, że nie należy stosować go pod prysznicem, gdy się ładuje.

W zestawie znajdziemy również płaską szczoteczkę do czyszczenia głowic depilujących.Szczoteczka, jak szczoteczka  spełnia swoje zadanie ze względu na swoje sztywne, twarde włosie. Wymiata zanieczyszczenia w włoski z trudno dostępnych miejsc . Mam jednak pewne zastrzeżenia co do czyszczenia ruchomej głowicy. Tutaj oczyszczanie jest trudniejsze i zajmuje więcej czasu a gdy jakieś włoski dostaną się pod plastikowe łączenia to nie da się ich usunąć a jeśli już to trzeba się sporo namęczyć.

DODATKOWE AKCESORIAGŁOWICA GOLĄCA
Dzięki tej głowicy możemy przycinać włoski, gdy w pewnych miejscach np. w okolicach bikini i pod pachami ból jest dla nas podczas wyrywania włosków nie do zniesienia. Gdy zamarzy nam się jakiś wzorek w miejscach intymnych możemy zrobić go właśnie za pomocą grzebyka tnącego. Trzeba niestety uważać na tą głowicę, bo gdy zbyt mocno przyciśniemy ją do skóry to możemy poczuć za chwilę niemiłe pieczenie a na następny dzień zobaczymy w tym miejscu suchą skórę, jak po oparzeniu.Nakładka tnąca
Nakładką tą możemy przyciąć włosy  miejscach wrażliwych. Osobiście nie wiem gdzie miałabym jej używać. Chyba jedynie na głowie męża :) Nie stosuję jej i jest mi zbędna. Nakładka zwiększająca skuteczność depilacji
Ktoś kiedyś powiedział, że mniej znaczy więcej. Tak też jest w tym przypadku. Prosta, standardowa nakładka zapewnia maksymalny kontakt ze skórą, dzięki czemu nawet najkrótsze włoski zostają wyrywane co przyspiesza depilację.
Woreczek/etui
Etui, to za dużo powiedziane. Wolałabym, aby tego czegoś nie było w ogóle w zestawie a najlepiej gdyby producent dorzucił do depilatora za kilka stów jakąś ładną i pojemną kosmetyczkę a nie wymiętolony worek ze sztucznej, plastikowej tkaniny.


Epilator do twarzy
W sumie gdyby do zestawu dołączona była wąska nakładka do włosków na twarzy to tego dodatkowego gadżetu mogłoby nie być. Nie mniej jednak jest bardzo przydatnym i praktycznym urządzeniem dla osób z problematycznymi włoskami na twarzy. Nie oszukujmy się, bo depilowanie chociażby wąsika do przyjemnych nie należy i bardzo tego nie lubię robić, ale jest to metoda, dzięki której na długi czas zapominam o nieestetycznym meszku nad górną wargą.Epilator ma bardzo ładny wygląd, jest poręczny i łatwy w obsłudze a dzięki dwóm trybom dostosujemy odpowiednią dla siebie prędkość. Zawsze nastawiam na szybszy tryb, bo chcę mieć ten nieprzyjemny zabieg jak najprędzej za sobą. Urządzenie zasilane jest jedną baterią, która ja wiadomo, gdy się wyczerpie trzeba wymienić. 


Głośność depilatora podczas pracy

O ja głupia i naiwna...
Myślałam, że skoro technika idzie do przodu to w końcu firmy stworzą depilator, który nie wydaje tego okropnego dźwięku.
Niestety pomyliłam się a myśląc w ten sposób i nie sprawdzając co w trawie piszczy, zawiodłam się. Być może ten depilator nie jest tak głośny jak mój poprzednik , ale jednak nie jest to znacząca różnica.

Czas depilacji

Czas depilacji uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, które depilujemy. Wiadomo, że szybciej wyrwiemy włoski pod pachami niż na nogach. To samo tyczy się epilacji twarzy, gdyż obszary te mają mniejszą powierzchnię. Warto podkreślić, że dzięki szerszej głowicy depilującej, czas depilacji się skraca. 
Pierwsza depilacja zawsze trwa dłużej, bo aby wyrwać włoski z całych nóg potrzeba nawet godziny. Jeśli zależy nam na czasie warto po depilator sięgać częściej niż raz w miesiącu. Kilka minut tygodniowo robi dużą różnicę, bo włoski nie odrastają wszystkie od razu a dzięki takiemu regularnemu stosowaniu cały czas będziemy mieć gładką skórę i zaoszczędzimy cenny czas


15 komentarzy:

 1. może kiedyś się skuszę na zakupienie sobie depilatora...na razie jednak golę się standardowo maszynkami, które w sumie uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przyznaję się bez bicia, że w okresie zimowym wolę korzystać z wosków, plastrów i maszynek :)

   Usuń
 2. Być może się skuszę, ale to chyba za kilka lat :]

  Zapraszam: http://wikis-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się wielofunkcyjność tego urządzenia. Można o siebie kompleksowo zadbać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do innych zestawów dołączone są inne akcesoria :)

   Usuń
 4. Podoba mi się :)
  Super sprzęt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam podobną maszynkę, ale po niej wrastają mi włoski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każdy ma ten problem, ale zawzięcie z tym walczę.

   Usuń
 6. mam zamiar go kupić :) dzięki za opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś miałam depilator, ale mnie wkurzał bo to bolało i w końcu nie używałam go. Ciekawią mnie te nowoczesne, pewnie sa dużo lepsze niż kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza, każdy sprawia mi dużo radości i motywuje do dalszej pracy nad blogiem :))