slowo slowoslowsoo

25.02.2013

Cellulicie, precz!!! -dieta


Cellilit to zmartwienie niemal każdej kobiet..:/ No niestety taki nasz urok. Do lata mamy trochę czasu, więc mozemy zawalczyć o piękne jędrne ciało i cieszyć się gładką skórą. W serii ''Cellulicie,precz!!!'' będę mówiła o moich sposobach walki z tym okropieństwem i zrecenzuję kilka produktów do walki z cellulitem.
Co chwilę na rynku pojawiają się coraz to nowsze, ''magiczne'' specyfiki, które mają na celu usunąć pomarańczową skórkę, natomiast salony piękności oferują rewolucyjne zabiegi antycellulitowe. Jednak nie każdą stać na innowacyjne wymysły wprowadzane na rynek..:) W takim razie zaczynamy:

SKĄD TEN CELLULIT?

Cellulit pojawia się na naszej skórze w skutek niewłaściwej diety. 
Sól dodawana do dań sprzyja powstawaniu obrzęków, a to z kolei zwiększa prawdopodobieństwo powstawania cellulitu.

Zatem: 

SOLI MÓWIMY NIE!!!!

Jeśli lubimy doprawione potrawy zastąpmy sól ziołami. Zioła bardzo dobrze zrobią naszym jelitom, leczą niestrawność i pozwalają chudnąć..:)
Dobrze zrobi nam bazylia, która działa dobrze na układ nerwowy oraz na układ trawienny.

Bardzo istotną rolę w walce z naszym wrogiem odgrywa majeranek i to on powinien zagościć n stałe w naszych kuchniach. Zwiększa on wydzielanie się soków żołądkowych.


Pasowałoby, aby w naszej diecie znalazła się też natka pietruszki. Oprócz sporej ilości składników odżywczych, ma również działanie moczopędne, a więc pozwala się nam z organizmu pozbyć toksyn.:)

Kolejnym ziołem, które powinno stać się częstym gościem w naszej kuchni jest tymianek.  Przyspiesza on w znaczny sposób trawienie, a także pomaga ''rozbijać'' tłuszcze.


Oczywiście to nie jest tak, ze będziemy dodawać je do jedzenia i stracimy kilkanaście kilogramów. Znacznie jednak poprawiają trawienie i z odpowiednią dietą., ćwiczeniami i pielęgnacją mogą zdziałać cuda. Zatem moje drogie, sadzimy zioła i dodajemy je do jedzenia.Wiadomo też, ze lepiej korzystać z świeżych , a nie suszonych ziół. 

                                                        KAWIE MÓWIMY STOP!!!

Picie kilku filiżanek kawy dostarcza organizmowi toksycznych substancji i podnosi poziom kortyzolu, który może mieć wpływ na odkładanie się tłuszczu w tkankach.

Nie mniej jednak kawa działa dobrze na cellulit z zewnątrz w postaci np. peelingu..:) O czym w kolejnej części..:)

Jeśli nie możemy obyć się bez wypicia rano aromatycznej kawki to nie rezygnujmy z niej całkowicie a jedynie zmniejszmy ilosć jaką wypijamy. Pijmy 1,5 l wody mineralnej niegazowanej dziennie, zastąpmy ilosć wypijanej kawy herbatkami , chociażby ziołowymi.

WYELIMINUJMY BIAŁE PIECZYWO, SŁODYCZE, KONSERWOWANĄ ŻYWNOŚĆ

Pomarańczowej skórce sprzyjają również  białe pieczywo, słodycze, konserwowana żywność. 
Zastąpmy je warzywami i owocami.
Zdjęcia zapożyczone z internetu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cellulit dotyka tylko otyłych. - jest to MIT

Może pojawiać się on u osób szczupłych. Jedną z przyczyn jego powstawania są bowiem zaburzenia hormonalne ( nadmiar estrogenów i jednoczesny niedobór progesteronu) , które są niezależne od wagi.

1 komentarz:

  1. No niestety cellulit jest naszą kobiecą zmorą :( Ale ze wszystkim da się wygrać :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza, każdy sprawia mi dużo radości i motywuje do dalszej pracy nad blogiem :))