04.07.2012

MANDELIC PEEL 40 - KWAS MIGDAŁOWY + KOJOWY pH 1.9 _ BIOCOMETICS

Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą Biocosmetics. Dostałam do przetestowania mała buteleczkę kwasu migdałowego. Byłam sceptycznie nastawiona na taki produkt gdyz nigdy wcześniej nie miałąm styczności z takimi specyfikami..:) Jednak postanowiłam zaryzykować. Bałam się, ze wypali mi skórę lub będzie schodzić i mi płatami.:) Ale jego stężenie jest na tyle małe, że bezpiecznie mozna go stosować w domowym zaciszu. Nie żałuje, wręcz jestem zachwycona tym produktem, ale o tym za chwilę..:)

Roztwór kwasu migdałowego i kwasu kojowego pH 1.9
Produkt przebadany dermatologicznie. Właściwości terapeutyczne potwierdzone dermatologicznie.

Peeling kwasem migdałowym to delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego.Zabieg polega na usunięciu defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peeling migdałowy można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania.

 Kwas migdałowy jest otrzymywanym z migdałów alfa-hydroksykwasem (AHA). Wykonany przy jego użyciu peeling chemiczny charakteryzuje brak pieczenia i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycie przy użyciu powszechnie stosowanych kosmetyków nawilżających.Co najważniejsze kwas migdałowy w  przeciwieństwie do innych kwasów jako jedyny z kwasów nie jest fotouczalający co znaczy że możesz go stosować latem oraz korzystać z solarium.

Kwas kojowy - środek stosowany w produktach do usuwania przebarwień skóry. Jest zbliżony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu. W Japonii kwas kojowy stosowany jest od 1988r. w preparatach jako składnik rozjaśniający. W USA jest składnikiem roztworów wykorzystywanych w peelingach oraz środkach rozjaśniających skórę. Kwas kojowy obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Preparaty zawierające ten składnik nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale działają również przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Związek ten najczęściej stosowany jest w stężeniach od 3% do 5%. Kosmetyki najnowszej generacji do błyskawicznego redukowania przebarwień z reguły zawierają go w swoim składzie. Istnieją przekonujące badania, zarówno in vitro (w probówce) jak i in vivo (na żywym organizmie) wykazujące, że kwas kojowy jest skuteczny w hamowaniu produkcji melaniny.

Kwas kojowy - jest substancją o udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających.

Peeling jest wskazany w leczeniu:

* Pigmentacja (piegi, ostuda - melasma, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne)
* Cera łojotokowa
* Plamy starcze, plamy potrądzikowe, przebarwienia po lekach hormonalnych
* Redukcja drobnych i głębszych zmarszczek
* Chęć odmłodzenia
* Spłycenie blizn
* Zapobieganie starzeniu się skóry
* Zmiękczenie i wygładzenie skóry
* Nawilżenie skóry
* Poprawa barwy i faktury skóry
* Trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki, rozszerzone pory
* Suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych
* Starzenie się skóry,
* Blizny,
* Ślady potrądzikowe,
* Zmiany wywołane przez czynniki środowiskowe (tytoń, zanieczyszczenia),
* fotostarzenia skóry,
*  przebarwień skóry,
* akantozy naskórka wywołanej nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV (po wakacjach, u osób nadużywających solarium)

a także:
* do rewitalizacji skóry u osób w różnym wieku.


Przebieg zabiegu:


1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu.
2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza,tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka,sucha – cieńszą. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie.
3. Pozostawić preparat na skórze przez 14 minut przy skórze wrażliwej 7 minut
,można delikatnie masować. Następnie zmyć dokładnie dużą ilością zimnej wody z mydłem lub użyć neutralizatora. Uważać na oczy.
4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę kojącą po zabiegach z kwasami lub krem nawilżający.

1 ml produktu wystarcza na 1 zabieg. Zabieg można stosować 1-2 razy w tygodniu w serii od 3 do 6 zabiegów.
MOJA OPINIA: 

 Tak jak już wcześniej wspomniałam efekty przeszły moje oczekiwania. Jestem bardzo, bardzo zadowolona. Jako takich przebarwień duzych na twarzy nie mam, ale za to są gdzie indziej i wstydzę sie powiedzieć gdzie..:P
Zapomniałam dodać na początku, ze liczyłam właśnie na rozjaśnienie moich przebarwień, ale zastosowań kwasu migdałowego jest wiele. Wstydziłam się zawsze wskoczyć w kostium kapielowy, bo mam na tyłku ( przepraszam za słownictwo) przebarwienia potrądzikowe..:/ Od czasu do czasu coś mi też wyskoczy, ale na to sposób już znalazłam. Duzo osób boryka się  ztym problemem, jest on wstydliwy to prawda, ale nie wiąże się w żaden sposób z niehigienicznym trybem życia. Krostki wyskakują od dłuzszego siedzenia, od siadania na toaletach publicznych, od noszenia nieprzewiewnej odzieży. Nie polecam Wam lateksowych legginsów. Co ja ostatnio przeżyłam to masakra jakaś. Myślałam, ze mam ospę, ale maż mi uświadomił, ze to pewnie od legginsów..:) Przechodząc dalej...
Jednak buteleczka(i to nie cała, bo jeszcze mi zostało  _ i problem mam z głowy. Ja ogólnie postanowiłam kwas zostawiać na całą noc i rano zmywać..:) Nie mam przebarwień ...:P Na twarz zastosowałam ze dwa razy i ciut rozjaśniło mi piegi..:) Fajny produkt, który nie wysusza i przede wszystkim nie działa agresywnie. Zdecydowanie Wam polecam!!!


Jeśli chcecie obejrzeć inne produkty tej firmy to zapraszam na stronę  
 

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza, każdy sprawia mi dużo radości i motywuje do dalszej pracy nad blogiem :))